X PIKNIK INTEGRACYJNY W ZAGÓRZANACH

7 sierpnia, 2017 09:53

7 czerwca 2017 roku odbył się coroczny piknik integracyjny zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach. Na zaproszenie organizatorów tłumnie przybyli podopieczni z okolicznych ośrodków: Muchówki, Żegociny, Rdzawy, Tomaszkowic, Kłaja, Podolan, Śledziejowic, Łapanowa a także z Krakowa z ulicy Łanowej i Ułanów.

Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło gospodarza gminy Gdów Pana Zbigniewa Wojasa oraz ks. Stanisława Jarguza, który często odwiedza podopiecznych w Zagórzanach.

Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom pikniku. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji, z których uczestnicy pikniku chętnie korzystali, na przykład zabawy sportowe. Chętnych nie brakowało bo do każdej z 6 dyscyplin zgłaszali się kolejni zawodnicy. Swoich sił mogli wypróbować skacząc na skakance, rzucając kulą, woreczkami, piłką lekarską bądź krążkami, a także w biegu na czas z  piłeczką pingpongową.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Zagórzan, Pierzchowa oraz Klęczany przygotowały smaczne domowe ciasta oraz regionalne przysmaki. Organizatorzy zadbali o gorące i zimne napoje, przekąski, kiełbaski z grilla i pyszny bigos.

Śpiewy i tańce rozpoczął swoim występem zespół „Małe Zręczyce”. Do zabawy tanecznej porywał uczestników zespół Modern Band. Plac sportowy był pełen tańczących, uśmiechniętych gości. Odbył się także konkurs, w którym wybrano Króla i Królową balu. Pary tak wspaniale tańczyły, że jury miało nie lada problem z wyborem zwycięzców.

Piknik integracyjny  w Zagórzanach pełen zabawy, miłości i radości odbył się już po raz dziesiąty i z pewnością  podopieczni zaprzyjaźnionych ośrodków wrócą tu za rok!

Wiadomości z portalu internetowego  „Mój Gdów”

 

 

Skip to content