Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Wieliczce

13 września, 2018 13:20

W piątek, 07.09.2018 r. na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbyły się Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych, na które zaprosił naszą placówkę Starosta Wielicki Pan Jacek Juszkiewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak. Tego roku impreza odbyła się pod hasłem „Nasze Victorie Wielkie i Małe”, co było nawiązaniem do ogólnopolskich obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie miało charakter plenerowy i zorganizowane było na arenie sportowej Wielickiego Centrum Sportu  w Wieliczce przy ul. Boguckiej.

Pierwsza część przedsięwzięcia nawiązywała do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie przewidziano wystąpienie weterana II Wojny Światowej – kpt. Włodzimierza Wolnego (ps. „Juhas”), wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”, ułożenie „żywej flagi”, którą tworzyli uczestnicy imprezy ubrani w białe i czerwone podkoszulki (prezent od Starostwa Wielickiego) oraz wypuszczenie w niebo białych i czerwonych balonów, szybujących wysoko, wysoko nad naszymi głowami.

Druga część pikniku była wspólnym świętowaniem z wieloma atrakcjami a w tym: pokazami teatru ognia, warsztatami rzeźbienia w bryle soli, warsztatami tworzenia baniek mydlanych, pokazem i nauką gry na bębnach afrykańskich, zawodami strzelania z łuku, animacjami ruchowymi dla osób niepełnosprawnych i koncertem rockmana Jacka Dewódzkiego. Wszyscy doskonale się bawili – było bardzo fajnie!

Skip to content