Konkurs plastyczny w Oleśnicy

8 października, 2015 09:20

P1030797W dniu 28 września 2015 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy został rozstrzygnięty Małopolski Konkurs Plastyczny w ramach akcji: „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY…”.Celem akcji było kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych poruszających się po drodze oraz uwrażliwianie kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym.
Konkurs skierowany był do wszystkich podopiecznych ŚDS z całej Małopolski. W wyznaczonym terminie wpłynęło 34 prace z 16 placówek, wykonane różnymi technikami plastycznymi.

Po obejrzeniu  prac plastycznych jury postanowiło przyznać I miejsce dla Pani Haliny Stachnik ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Zagórzan.

W trakcie oceny jury zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania prac i walory artystyczne.

2 października br. w Centrum Polonii-Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca wszystkie działania w ramach akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY…”.

W konferencji udział wzięli patroni honorowi przedsięwzięcia: Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Andrzej Gorzkowicz Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, a także zaproszeni goście m.in.:  bryg. Robert Kłósek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Dariusz Nowak były Rzecznik Policji, kierownicy i dyrektorzy instytucji z terenu powiatu dąbrowskiego, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy wraz z opiekunami.

Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały podczas konferencji dyplomy i nagrody rzeczowe, a każda Placówka ŚDS biorąca udział w konkursie, pamiątkowy dyplom.

I miejsce dla Haliny Stachnik z ŚDS Zagórzany
II miejsce dla Roberta Bigos z ŚDS Nowodworze
III miejsce dla Łukasza Szych z ŚDS Oświęcim
oraz wyróżnienie:
dla Magdaleny Mrzygłockiej z ŚDS Kraków, ul. Piekarska 3

Pani Halinie Stachnik nagrodę wręczał Bogdan Sosin – Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Szczucinie.

 

Więcej informacji, zdjęcia i filmy na stronie www.powiatdabrowski.pl

P1030768

 

Skip to content