VII Małopolski Konkurs Artystyczny im. Marii Grucy w Skawinie

13 października, 2023 09:46
W dniu 12.10.2023 r. mieliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć w wernisażu VIII Konkursu Artystycznego im. Marii Grucy w Skawinie. Wernisaż był równocześnie finałem konkursu, którego temat brzmiał „Pod niebem Hiszpanii”. Inspiracją miała być twórczość malarzy pochodzenia hiszpańskiego, szeroko pojęta kultura, architektura, życie codzienne ludzi i przyroda Hiszpanii.
W tym roku w wydarzeniu udział wzięła rekordowa ilość uczestników z ponad 30 ośrodków z terenu Małopolski (ponad 100 prac uczestników). Poziom prac był bardzo wysoki, wręcz imponujący.
Nasz podopieczny Pan Józef Rejnold zdobył II miejsce w konkursie, przedstawiając obraz pt:,,Chrystus Świętego Jana od Krzyża ”- Salvadora Dali.
Na szczególne uznanie zasłużyły również prace naszych uczestniczek- Iwony Górki, które otrzymały wyróżnienia za obrazy pt. ,,Widok Toledo”-El Greco, i Haliny Stachnik – „Guernica”- Pablo Picasso.
Naszym podopiecznym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu talentów. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek.
Skip to content