Obraz: Jeansowy Koń

8 listopada, 2023 14:09
Nasza praca tworzona w ramach tegorocznego Konkursu „Re – Kreacje” organizowanego przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka.
Baza do obrazu powstała przy wykorzystaniu listewki drewnianej ze starego łóżeczka dziecięcego jednej z terapeutek ŚDS Zagórzany. Listewka została przycięta w pracowni stolarskiej za pomocą wyrzynarki ręcznej, a następnie sklejona przy użyciu kleju do drewna. Rama została powleczona kawałkiem płótna bawełnianego odzyskanego z worka na buty. Płótno zamocowano przy użyciu zszywek i takera tapicerskiego.
W następnym etapie prac powstał szablon zarysu postaci konia, który po rozcięciu na kawałki wykorzystano do wykrojenia jeansowych elementów ze starych spodni niezdatnych do użytku.
Wycięte elementy zostały przyszyte do płótna za pomocą igły i nitki. Grzywa konia powstała przez wysnucie nici jeansowych. Cieniowanie tła wykonano przy użyciu pasteli olejnych.
Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej i promowanie idei „Zero Waste”.
Serdecznie dziękujemy DPS Kluzeka, Kraków za zaproszenie do tej bardzo pouczającej zabawy, która w prosty sposób łączy przyjemne z pożytecznym.
Dziękujemy również za upominki ❤🎁
Skip to content