Pracownia stolarsko – wikliniarska

Zajęcia na pracowni stolarsko-wikliniarskiej maja za zadanie przygotować Podopiecznych do podjęcia pracy, rozwijać zainteresowania stolarsko-techniczne oraz zapoznać z nowymi technikami pracy. Podopieczni zapoznają się z zasadami doboru odpowiednich materiałów do pracy, uczą się posługiwania się prostymi narzędziami stolarsko- technicznymi oraz elektronarzędziami (tj. piła stołowa, wyrzynarka, heblarka, wiertarko-wkrętarka, frezarka).

W ramach zajęć na pracowni wykonywane są proste prace naprawcze przedmiotów znajdujących się na stanie naszego Ośrodka( meble pokojowe, meble ogrodowe), prace remontowe ( nauka montażu paneli podłogowych, nauka malowania pomieszczeń, montaż karniszy), podzespoły prac plastycznych. W zakresie drobnych prac stolarski Podopieczni wykonują następujące czynności: obróbka kawałków drewna, szlifowanie i heblowanie,
wbijanie gwoździ, przykręcanie śrub i wkrętów, wyrzynanie drewnianych figurek,  wykonanie obrazów techniką wypalania na drewnie, tworzenie linorytów, wykonywanie ram do  obrazów, wykonywanie prac dekoracyjnych z użyciem elementów kory.

Pracownia stolarsko-wikliniarska

Skip to content